Jesteś tutaj

Pompa do wody

Karty podstawowe

Kategoria: 
Inne
Rodzaj: 
Sprzedam
Miasto: 
LO

Pompę samozasysająca stawia się na poziomie wody lub powyżej. Jest najczęściej używana do osuszania zatopionych pomieszczeń tzw. podtopień.

Taka pompa może pracować na sucho to znaczy bez wody w układzie przez co jest uniwersalna.Funkcjonowanie polega na zasysaniu powietrza w wężu przez co tworzy się podciśnienie (tak jak w słomce od drinków) w następnej kolejności wirnik obracający się w środku wyrzuca zassaną wodę przez zawór wylotowy. Niektóre pompy mają dodatkowo pojemnik odpowiedzialny za usuwanie zanieczyszczeń typu kamienie,żwir czy piasek przez co turbina nie jest narażona na defekty.
Wirnikiem używanym w pompie samozasysającej jest na ogół wirnikiem łopatkowym tworzący ogromne podciśnienie wody, woda zostaje wyrzucona przez siłę kinetyczną uzyskaną dzięki kręconemu się wirnikowi.

W poniektórych pompach są stosowane zawory zwrotne hamujące powrót płynów z układu w stanie wstrzymania. Dzięki takiemu rozwiązaniu pompa działa wydajniej gdyż nie musi tłoczyć powietrza od początku. Odpowiedzialny za to jest niewielki zbiornik cieczy który znacznie przyśpiesza czas zasysania.

Do każdej pompy samozasysającej możemy podłączyć silnik elektryczny,spalinowy czy gazowy przez co staje się ona uniwersalnym rozwiązaniem w przypadku zalanych rurociągów, odpompowywaniem wody z zalanych obszarów, rowów czy domów.

If you enjoyed this write-up and you would certainly like to get additional information relating to pompa ogrodowa video kindly go to http://ledoman.wordpress.com/2013/09/12/pompy-strazackie/.

Dodaj komentarz