Jesteś tutaj

Koniec piłki ręcznej w Gorzowie Wlkp. !!

  • GSPR Gorzów Wlkp.
    GSPR Gorzów Wlkp.

Stało się – w Gorzowie Wlkp. nie mamy już szczypiorniaka. W dniu wczorajszym zarząd GSPR-u podjął uchwałę o wycofaniu się z rozgrywek I ligi. Ostatni, pożegnalny mecz odbędzie się w najbliższą sobotę w hali sportowej SP nr 20 w Gorzowie Wlkp. gdzie o godz. 18:00 GSPR zmierzy się ze Spójnią Gdynia.

Niestety z przyczyn finansowych GSPR zmuszony był wycofać się z rozgrywek. Gorzowscy szczypiorniści mają 22 tysiące zł. zobowiązań, 12 tys. zł. to dług w Urzędzie Skarbowym. W zeszłym roku do kasy piłkarzy ręcznych wpłynęło od sponsorów tylko 60 tys. zł., a pozostała część budżetu GSPR-u to jest dotacja z Urzędu Miasta. Jednak w tym roku dotacja miejska objęła tylko młodzież - liczono na 270 tysięcy, zostało przyznane tylko 105 tys. zł. Ponadto dotacja z kasy miasta rozminęła się z oczekiwaniami zarządu GSPR-u.

Cóż… To kolejny przykład destrukcji sportu w naszym mieście. Gorzowskie kluby zupełnie nie zostały przygotowane na tak drastyczne cięcia budżetowe. W jednej chwili kluby zostały pozbawione środków finansowych nawet na poziomie 90%, a efekty tych działań obserwujemy już od dłuższego czasu. Który klub będzie następny? Powoli, ale sukcesywnie Gorzów Wlkp. staje się sportową bezludną wyspą. Hasło "Gorzów-Przystań" nabiera zupełnie innego wymiaru. Jeżeli ten kierunek ma być zachętą dla młodych ludzi na pozostanie/osiedlenie się w naszym mieście to pozostaje pogratulować włodarzom miasta.

Komentarze

ciekawe ile żużel dostał ??

Strony

Dodaj komentarz

Dodaj swój komentarz.