Jesteś tutaj

Jarek Strzesak z klubu Pretorian wraca ze złotem

• Jarek Strzesak z klubu Pretorian wraca ze złotem

1 czerwca w Hradec Kralove odbył się turniej Submission Fighting PV GROUP CUP. Z gorzowskiego klubu Pretorian rewelacyjnie zaprezentował się Jarosław Strzesak, który wywalczył złoty medal w kat. 73 kg.

Jarosław Strzesak brał udział w najbardziej obsadzonej kategorii wagowej  -73 kg. Stoczył 5 walk, przy czym wszystkie wygrał przez poddanie się przeciwnika. Zdobył także Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju. Zwycięstwa te oprócz medalu i pucharu przyniosły bardziej wymierne
korzyści. Jarosław Strzesak w nagrodę otrzymał łącznie 10 tysięcy koron ( tj. około 1600 zł.).

Jak nam powiedział Jarosław Strzesak - Poziom zawodów był wymagający. Pierwsze 2 walki jednak udało mi się zakończyć szybko przed czasem zakładając duszenia, w 3 rundzie dostałem wolny los przez co znalazłem się w półfinale w którym stoczyłem najcięższy pojedynek z zawodnikiem z Izraela. Udało mi się go poddać także duszeniem w 2 rundzie. W finale pokonałem czeskiego zawodnika duszeniem zza pleców. Do tych zawodów przygotowywałem się tak jak do każdych innych, ciężki trening na macie 5 razy w tygodniu. Następne zawody odbędą się dopiero w listopadzie, będą to Mistrzostwa Polski w BJJ, turniej rozegrany zostanie w Poznaniu.